| vasileion1996 a întrebat:

as vrea sa dau la Academia de Politie si nu stiu daca trec fisa medicala deoarece am cateva probleme, printre acestea se numara:
1)dantura pusa(din portelan)si plombe in masele
2)pitiriazis (niste pete albe sau maronii pe piele)
3)fierea strangulata in cateva locuri laughing))), imi puteti spune daca pic fisa medicala? va rog frumos

1 răspuns:
| RoCkKiD a răspuns:

1. Nu cred că e o problemă cât timp dantura ta arată în regulă la control.
2. Aici din câte știu e important să nu fie la vedere (să fie acoperite de cămașă + pantalon) și cred că e ok dacă nu sunt pe un procent mare din corp.
3. Nu cunosc afecțiunea dar cred că depinde dacă îți afectează performanțele sau sau abilitatea de a lucra în domeniu conform cerințelor postului.