| vasileion1996 a întrebat:

as vrea sa dau la Academia de Politie si nu stiu daca trec fisa medicala deoarece am cateva probleme, printre acestea se numara:
1)dantura pusa(din portelan)si plombe in masele
2)pitiriazis (niste pete albe sau maronii pe piele)
3)fierea strangulata in cateva locuri laughing))) imi puteti spune daca pic,va rog frumos, dau funda mare laughing))))

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca dantura este ingrijita nu ai probleme.
Pitiriazisul nu este o problema. Nu stiu cu fierea. Ar trebui sa mergi la spitalul militar sau la CMJ-ul cel mai apropiat si sa intrebi medicul de acolo.

| vasileion1996 explică (pentru Salontanul):

Deci daca am dantura pusa sau plombele nu este o problema?
si ce este CMJ?, daca nu te superi

| Salontanul a răspuns (pentru vasileion1996):

Da. Nu este problema. CMJ = Centru Militar Judetean. Se afla in orasul resedinta de judet.

| vasileion1996 explică (pentru Salontanul):

Da nici fierea nu cred ca ar fi o problema pentru ca nu ma deranjeaza cu absolut nimic in niciun fel

| Salontanul a răspuns (pentru vasileion1996):

Nu pot sa-ti spun. E mai bine sa intrebi.

| AdmitereAcademiaDePolitie a răspuns:

1. Depinde de la caz la caz, insa ca idee generala nu este nici o problema daca ai dantura din portelan, atata timp cat este bine ingrijita.

2. Pitiriazis-ul se vindeca cu tratament adecvat. (consulta un dermatolog)

3. In legatura cu fierea iti recomandam sa vezi un medic pentru a incepe tratamentul.

Pentru a te pregati la cel mai inalt nivel pentru Examenul de Admitere la Academia de Politie iti recomandam cu drag: http://www.academiadepolitie.com

Mult Succes!