| AnetteBurnier a întrebat:

Cam ce se face la limba engleză în clasa a 9-a? Care este materia?
Mulțumesc! ❤

Răspuns Câştigător
| LoredanaS19 a răspuns:

Bănuiesc ca depinde de unele situatii, de exemplu cand am fost eu in clasa a 9-a nimeni nu ştia nici sa spună câţi ani are pe englezalaughing Si a trebuit sa facem de la început, dar bănuiesc ca o sa faceţi doar engleza pentru începători, adica sa stiti sa spuneţi chestii despre voi, apoi sa citiţi câte un text si etc nimic greu happy

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ce profil?
E reluata gramatica, timpuri verbale si daca mai au timp o sa faca si elemente de noutate. Oricum totul e mai in detaliu si cu mai multe `smcherii` decat in generala.

| AnetteBurnier explică (pentru Adry05):

Filologie

| AnetteBurnier explică (pentru Adry05):

Mulțumesc mult, mult, oricum! Mi-ai fost de ajutor!