| rhdjskdjjcjfjdjx a întrebat:

Salut TPU, care ma poate ajuta cu un raspuns sigur? Acum pe sfarsit de clasa a11 a ultimul an de profesionala doresc sa ma înscriu la liceu fara frecvente, mai departe doresc sa iau bacalaureatul si sa fac scoala pentru agenti de politie, ma afecteaza chestia asta cu liceul la seral in vreun fel?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In Romania nu exista forma fara frecventa la liceu, doar formele cu frecventa la seral sau cu frecventa redusa.
Se incepe tot cu clasa a XI-a si se fac 3 clase (XI-XII-XIII).
Pentru studii in continuare, inclusiv scoala de agenti de politie, nu conteaza la ce forma ai absolvit liceul, importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere.

| rhdjskdjjcjfjdjx explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc. Da la asta m-am referit

| Furnicuta000 a răspuns:

Daca iei bacul, da. La scolile alea nu e greu sa intri daca iei toate probele. La facultatea de politie e foarte greu, acolo trebuie sa ai un trecut impecabil si pile

| rhdjskdjjcjfjdjx explică (pentru Furnicuta000):

Îmi dau seama, multumesc pentru raspuns

Răspuns utilizator avertizat