| Tataru_Ionut_2001 a întrebat:

Eu vreau sa devin programator, dar nu stiu ce sa aleg intre Automatizări și Calculatoare sau facultatea de informatica (toate in Iasi). Imi puteti spune, care facultate este mai buna si care te pregătește cel mai bine pentru acest job? Vreau sa aleg facultatea care are cele mai puține materii inutile

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Diferenta intre ele e ca la informatica faci strict partea de software. La AC faci si electronica, ai si sectii de hardware, robotica, sistem automate. Tine doar de tine ce vrei sa faci.

4 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Numai programator, atunci info
dar, daca termini automatica si calculatoare poti sa te faci mult mai multe chestii decat doar programator

| Yurisa a răspuns:

Am un prieten la info si dupa primul an era angajat la mall moldova sau cum naiba ii zice laughing eu zic sa incerci la info, ai 3 ani si e foarte cautat

| Cosmin86 a răspuns (pentru Yurisa):

Ce naiba cauta acolo? ca programator ar castiga de 7-8 ori salariul unui angajat la mall.

| Yurisa a răspuns (pentru Cosmin86):

Asa se numeste cladirea. E o cladira de sticla cu diverse firme.
Arata asa:
https://www.birouinfo.ro/......c78e7.jpeg