| AlexU13 a întrebat:

Sunt la profilul de filologie in clasa a 10-a, dar vreau la facultate sa ma inclin spre medicina veterinara. Am vrut sa ma transfer la profilul de stiinte ale naturii ca sa imi fie mai usor cu materia de la facultate, insa am observat ca e prea greu pentru mine la fizica si matematica. Intrebarea mea este ce carti pot citi de pe acum ca sa fiu putin mai pregatit de medicina veterinara? (nume de carti daca stiti ). Funda!

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Pai ai nevoie sa inveti manualele pentru admitere: Biologie-clasa a XI-a, Chimie organica-clasa a X-a si a XI-a-vezi aici capitolele:http://fmvb.ro/social/?page_id=1360

| AlexU13 explică (pentru ElenaSA):

Inca ceva : la facultatea de medicina e inclusa si cea veterinara sau e o alta facultate?

| ElenaSA a răspuns (pentru AlexU13):

E alta facultate separata:Universitatea De Ştiinţe Agronomice Şi Medicină Veterinară Bucureşti.

| AlexU13 explică (pentru ElenaSA):

Multu' :*