| Andrei41242521 a întrebat:

Salut TPU. Vreau sa dau la teologie pastorala, ar putea sa imi zica cineva din ce carti ar trebui sa invat ca sa trec examenele ca sa intru la facultate? Si cum sunt repartizat in parohie, daca vorbesc cu preotul de la parohia din localitate ar putea sa ma primeasca in parohie? Depinde de el sau de Episcop?

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Daca e vorba de BOR, parohiile profitabile costa bani multi sa ti se acorde.

| Andrei41242521 explică (pentru doctorandus):

Da e vorba de BOR, deci ar trebui sa dau bani preotului paroh ca sa ma accepte in parohie? Chestia e ca eu sunt prieten cu preotul paroh. Ai idee cam ce suma se da si din ce carti ar trebui sa studiez ca sa trec examenele de admitere la facultate?