| danidni a întrebat:

Unde ar fi mai convenabil ca meserie de viitor? La jandarmerie la Dragasani sau in politie la Campina? Îmi puteți spune si ce salariu are fiecare? ✍

Răspuns Câştigător
| AlexValentinn a răspuns:

Jandarmeria clar. Jandarmii au in jur de 4000-4500 lei salariu + bani de chirie 480 lei. Salariul variaza in functie de ture de weekend si de noapte dar cum am spus intre 4000 si 4500.

7 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Camlina?

| Ineys a răspuns (pentru gabicoo):

Cred c-a vrut sa scrie Campina.

| danidni explică (pentru gabicoo):

Scuze, am vrut sa scriu Campina**

| CodrutElian1990 a răspuns:

La jandarmerie esti militar si te supui regulilor militare. La politie esti functionar public cu statut special.
Salariile sunt echivalente la functii echivalente. De sporuri beneficiaza si politistii. Bani de chirie primesc si politistii. La fel primesc si compensatia de hrana - ambele categorii.

| wereyou a răspuns (pentru CodrutElian1990):

La noi în comuna are 5000 de lei salariu polițistul satului ți se pare ceva normal?
Și l-am întrebat și eu și el mi-a dat dovada ca deține salariul acela find o comunâ cu 4000 de locuitor ma mir și eu de ce are atâta

| danidni explică (pentru wereyou):

Poate e sef de post. Ia să-l mai intrebi sa daca e îmi spui

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru wereyou):

Tu stii ca el trebuie sa raspunda prezent, indiferent de ora din zi si din noapte? In toate tarile restrictiile se platesc. Salariul de baza al unui politist este mult mai mic, dar sunt sporurile.