| Nikolaus a întrebat:

Unde găsesc curriculum pentru UMF Iasi (sau oricare alta facultate) pentru toți cei 6 ani de medicina? Adică exact, ce se face în fiecare an. Am gasit traseul curricular cu specialitățile, dar nu si primii 6 ani, baza cum s-ar spune si eram doar curios. Unde o găsesc?
E ceva gen "Materie fizica clasa a XI-a" si ți-o da pe edu.ro. Identic as vrea si pentru medicina pe toți anii dacă exista. Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Uite, aici ai niste orare pentru fiecare an: http://www.umfiasi.ro/......-2016.aspx
Nu vei gasi niciodata exact denumirile cursurilor (de genul: la Anatomie primul curs este despre bazele anatomiei, al doilea curs este despre anatomia membreelor superioare, al treilea curs este despre plexurile vasculare ale membrelor superioare), deoarece materia difera de la semestru la semestru, ramanand la alegerea profesorului exact cum isi structureaza predarea.

1 răspuns:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ia fa mataluta pasi pe FB, iti spun aia ce te doare.