| Luna3 a întrebat:

Vreau sa ma mut la liceu in los angeles, california.
Parintii mei sunt de acord. Liceul la care vreau sa merg ma va invata exact ce am nevoie pe viitor, problema este ca trebuie sa ma duc singura. Este posibil? Exista internat?
Multumesc acticipat.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, mai ieri erai designer si te plictiseai, fiind puturoasa... azi ti-a venit alta minciuna in cap?

Uite aici:
"Sunt designer interior si lucrez la calculator foarte des, asa ca nu ies din casa..."
iar intrebarea toata ete aici:
https://www.tpu.ro/......-sa-incep/

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai pisi, daca iti permiti sa studiezi in SUA, adica vreo 100. 000dolari pe ani ma indoiesc ca ai probleme sa scoti inca pe atat pentru cazare.

| relian a răspuns:

Stii daca cumva aia pe Luna au camere cu saltele bune paturi bune?laughing mersi duce si eu dara nu stiu daca sa iau bilet pe o saptamana sau pe o luan ce zici?laughing Vorbesti de america de parca ai vorbi ca te duci la gara laughing

| munteanuionvictor a răspuns:

La ce profil vrei să mergi? Cu ce meserie ieși de acolo?

| Nonameagain a răspuns:

Nuuu, trebuie sa te muti cu familia, cu prietenii si cu toate "pilele", altfel nu poti supravietui.

| andreea510 a răspuns:

Da exista internat acolo Dar costa foarte mult, plus de asta trebuie sa ai o grămadă de bani pentru altele mâncare, hanie, plati pentru scoala. Daca ai o ruda pe acolo sa te muti la el până îți găsești tu sa muncești daca chiar vrei sa te muti acolo. Mai bine îți recomanda mai bine termina liceul aici și apoi mergi acolo deoarece școală la noi se face mult mai serios decât acolo plus de asta acolo ai activități extrașcolare care o sa te tina și mai mult la școală decât în mod obișnuit. După cum am zis daca ai destui bani să plătești acolo e alegerea ta. PS știu din experiența unei verișoare de a mea care a făcut facultatea acolo