| Luna3 a întrebat:

Nu vreau sa dau informatii despre mine pentru ca am nevoie de ajutor si e ceva de care nu sunt mandra.
Ca sa incep cum trebuie, vreau sa va explic cum ma simt. De un an sunt foarte lenesa, cel putin asa am vrut sa ma consider. Treaba e ca nu sunt motivata sa mai fac nimic. Si cel mai simplu lucru cum ar fi sa mi leg siretul ma care sa plang. Efectiv incep sa plang de frustrare daca nu reusesc sa mi leg siretul, incep sa plang daca stiu ca trebuie sa duc gunoiul. M am si ingrasat vreo 3 kg, dorm foarte mult si niciodata nu sunt odihnita. Sunt designer interior si lucrez la calculator foarte des, asa ca nu ies din casa. Sincer nu tin minte ultima data cand m-am simtit bine. Absolut totul ma face depresiva si nu pot remedia asta nicicum. Ma joc jocuri video foarte des si asa am intalnit niste persoane destul de dragute. Unui din ei s-a intamplat sa ma placa si m-a invitat la un suc. Am fost o data, am fost a doua oara, si m-a intrebat sa fiu prietena lui. M am simtit prost si i am acceptat oferta, dar am regretat o instant. Eu nu simt nimic. Pur si simplu, nu imi pasa de nimic. De aceea, am spus ca e mai bine sa nu i bag in problemele mele si peste o saptamana i am spus ca nu pot sa fac asta si ca mi pare rau. Nu mi parea rau. De ce nu mi parea rau? De cand nu mi mai pare rau de nimic? Da, m-am simtit prost dar nu mi-a parut rau. Nu stiu de cand am devenit o persoana atat de rea. Ceea ce va cer, este daca stiti de ce sunt asa. De ce ma comport asa? Sunt obosita de la plans si dormit toata ziua. Ma trezesc, ma joc jocuri video, editezi cate un interior si dorm din nou. Nu se opreste niciodata. Am nevoie de ajutor sa ma inteleg pe mine. Urgent. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| syd a răspuns:

Renunta la jocurile video, fa alte activitati in locul lor