| TripleKill16 a întrebat:

Vreau si eu sa invat o metoda de a canta la pian..adica sa imi dau drumul la amandoua mainile..eu am acasa o orga midi(electronica) dar nu pot sa cant cu amandoua mainile diferite note... Vreau sa invat niste metode mersi big grin

4 răspunsuri:
| StEfyOrOs12999 a răspuns:

Salut... deci stii notele de la pian? adica care e do, care e re...

| TripleKill16 explică (pentru StEfyOrOs12999):

Da...

| StEfyOrOs12999 a răspuns (pentru TripleKill16):

Atunci incearca sa faci prima data do-re-mi-fa-sol-sol-fa-mi-re-do cu mana dreapta, si apoi cu mana stanga si apoi fa cu aman2 si daca exersezi mult o sa inveti... si apoi scrie pe youtube :
numele unei melodii preferate de a ta urmat de piano : de ex: Antonia-Marabou piano