| Anonim65564 a întrebat:

Salutare,am o nelamurire,profilul liceului conteaza la facultate? eu sunt la profil umanist,si vreau sa ma duc la facultate de informatica sau inginerie,nu este problema de matematica,suplinesc prin meditatii,intreb pt ca, pe diploma de bac scrie si profilul liceului.Multumesc pentru raspuns

Răspuns Câştigător
| Graphe a răspuns:

La ora actuală, nu este nicio problemă. Chiar dacă ești la profil uman, poți să dai liniștit la orice facultate îți dorești, atât timp cât îți place și o să te descurci. Îți urez mult succes în ceea ce îți propui.
O zi faină.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Profilul liceului absolvit te poate ajuta putin la admitere sau si in cursul facultatii, in rest nu are importanta. La nici o facultate admiterea nu este conditionata de profilul liceului absolvit, importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu conteaza diploma de bac, nu te conditioneaza nicio facultate conteaza doar sa faci fata matematicii

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit :)

Toate cele bune!

Sărbători Fericite!
http://i.imgur.com/1e0N7Bl.jpg

http://i.imgur.com/2q6KoEi.jpg