| SynapseNinja a întrebat:

Salutare! Aș fi interesat să fac un curs de calificare, ca electrician naval, în cadrul șantierului naval din Galați. Și aș dori să aflu câteva informații obiective (direct de la cei care ați făcut acolo sau dacă aveți pe cineva cunoscut/apropiat care a făcut acolo):
1. Cât de serioși sunt cei de la șantierul naval din Galați? Adică dacă își bat joc de angajați sau nu, dacă plătesc salariile la timp, dacă se țin de cuvânt sau nu și etc.
2. Te învață ceva la curs? Adică, la partea de practică mai ales, dacă au interes să te învețe și să te ajute la început de drum.
3. Cum e colectivul de la muncă? Colegii, în mare parte, cum este/a fost? Adică sunt ok sau dacă îți pun bețe în roate?
4. Salariile/beneficiile de acolo merită? Adică sunt măcar cât de cât ok sau muncești pe degeaba?
5. Care este clauza minimă contractuală? Asta dacă este una.
Mulțumesc și nu vreau răspunsuri la mișto!

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Din pacate nu te pot ajuta cu multitudinea de intrebari pe care le-ai pus
Insa iti recomand in lipsa unor raspunsuri de la colegii de pe TPU sa citesti si recenziile de pe google, scriind la cautare "santierul naval Damen"

nu are de ce sa iti fie teama, colegii sunt nevoiti sa repecte termenele si condtiile societatii, iar societatea in sine se supune legii romanesti!
deci departe de a isi permite cineva sa faca acolo abuzuri!