| Andreea_Brandus_1995 a întrebat:

Salutare, dragilor! Voi ati auzit cazuri de genul: persoane care nu au reusit niciodata sa termine o facultate?

18 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, am auzit foarte multe cazuri, inclusiv aici pe TPU.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Foarte multi.
Unii nici nu s au apucat, alții au lăsat baltă o facultate și s au apucat de altceva samd.

| sierra1 a răspuns:

Majoritatea NU a terminat o facultate. Ei și?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu esti prima, ai lene in cu(r)

| mihai69 a răspuns:

Dintre cei care au început, sau în general?
Nu de alta, da-s o grămadă de oameni care nu sunt interesați de studii superioare.

| doctorandus a răspuns:

Dap, eu am abandonat patru facultati. Si am absolvit alte doua.

| Andreea_Brandus_1995 explică (pentru doctorandus):

Si lucrezi in domeniu? Ai lucrat vreodata in timpul facultatii/facultatilor?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Da. Eu sunt un astfel de caz. Luna trecuta am cistigat peste 4000 EUR net, legal, in tara. Alta intrebare?

| Andreea_Brandus_1995 explică (pentru GabiDumitrescu):

Cum ai reusit? Datorita carui job ai castigat?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Andreea_Brandus_1995):

Tech writer. Si o gramada de munca mai mult sau mai putin interesanta si bine platita in trecut ca sa ajung la punctul asta.

| Frank51 a răspuns:

Da, 2-3 din 10.000

| RoCkKiD a răspuns:

Doar ~20% din tinerii din Romania au o diploma de licenta dci as zice ca majoritatea nu au o diploma.
Cat despre cei care au inceput o facultate, as fi in stare sa pariez ca mai putin de 80% din studentii inmatricualti in anul 1 ajung sa dea licenta.

Răspuns utilizator avertizat
| troleibuz a răspuns:

Da. Multe.

| 4evergentleman a răspuns:

Da,din cauza că nu știau ce vor de la viață, erau instabile emoțional și nu duceau la capăt un lucru niciodată

| MariaEElena0505 a răspuns:

Da. Dar nu din cauza faptului ca ei nu pot, ci pentru ca au intervenit anumite probleme in viata lor. Sau pentru ca si-au ales alt drum in viata, alta facultate.

| AlexandruIonescu86 a răspuns:

Desigur, am întâlnit astfel de persoane. Fiecare are propriul parcurs și motive diferite pentru a nu finaliza studiile universitare.