| Andreea_Brandus_1995 a întrebat:

Salutare, dragilor! Ce parere aveti despre psihologi?

8 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Sunt mai utili in societate decat am crede.Si ma bucur ca stigmatul acesta ca doar nebunii se duc la psiholog, dispare din vocabularul romanilor.

| Lioana a răspuns:

Sunt buni daca sunt buni in ceea ce fac. Nu toti psihologii sunt eficienți.

| LordCristobal a răspuns:

Am o parere buna.
Psihologii pot ajuta oamenii sa isi invinga fricile si sa traiasca in armonie cu ei insisi.

| anonim3247 a răspuns:

Ca om care a lucrat în 10 ani cu vreo 2000 de oameni pot să spun de psihologi că ar trebui să primească licență numai după ce au lucrat cu 2000 de oameni.

| anonim3247 a răspuns:

Eu așa aș face
- iese psiholog la 25 de ani
- lucrează ca stagiar undeva unde are minim 2000 de pacienți dar fără să spună el ceva
- după 10 ani și vreo 2000 de oameni consultați așa să primească drept de practică
- abia acum să ceară 150 - 250 - 300 lei pentru 1 oră în care doar ascultă ce spun alții.

| AdioTPU a răspuns:

Așa și așa. Pe unii nu-i vad cu ochi buni pentru că nu sunt eficienți și terapiile lor nu dau roade dar despre cei profesioniști numai de bine.