| anonim_4396 a întrebat:

In curand devin major, si o sa imi incep cum s-ar spune adevarata viata.
Problema sta in felul urmator, dupa terminarea liceului nu ma voi indrepta spre facultate din diferite motive, iar "meseria" care am "dobandit-o" in liceu nu ma ajuta in viitor, acum va cer o parere despre o meserie pe care ma pot axa in viitor ceva ce se castiga bine binenteles si sa muncesc, nu ma feresc de munca, daca voiam sa muncesc la camasa faceam facultate, imi plac meseriile de gen sudor dar iar nu stiu care se plateste mai bine C02 electric argon si ce-o mai fii, as vrea sa fac un curs ceva, as mai avea o oportunitate, sa fac un curs de calificare pentru operator CNC, dar la noi in tare merge cam greu, as avea unde sa ma angajez pe perioada nedeterminata, sa stau doar asa ca sa invat si apoi sa plec afara, dar repet nu stiu ce sa fac, orice sfat e binevenit. thx

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce sex, sa duc femei la produs sa fac videochat la ce te referi laughing?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cred ca se refera la actor de filme po.rno si da, e o idee buna.

| AgentulVIPPro a răspuns:

Ar fi bine sa faci un curs de programator IT. (domeniul calculatoarelor). Este o meserie de viitor, se cauta foarte multi specialisti, se castiga extrem de bine, te alegi cu bunuri materiale (piese ) nu e mult stres (asta daca te pasioneaza) nu necesita mult efort fizic. Cred ca ti-am dat o idee buna happy. O seara buna

| anonim_4396 explică (pentru AgentulVIPPro):

Mi-a placut si imi place partea IT dar nu se castiga banii pe care ii vreau eu, as vrea sa stau plecat cativa ani vreo 2 3 ani sami rezolv ce am de gand apoi sa mi gasesc un job aici bine platit ca it-ist nu as putea castiga asa usor banii astia afara, fara facultate, zic si eu acuma nu stiu oricum mersi