| Addiction_8089 a întrebat:

M'am hotarat s ma inscriu la liceul militar. Vreau sa va intreb:voi ce parere aveti? thinking Eu m-am inscris acum 2 zile si mi se pare o alegere buna, mai ales ca ai un loc de munca asigurat.Ma rog, voi ce ziceti? happy

Răspuns Câştigător
| romanionu a răspuns:

Pai...programul este urmatorul:tot ce spun este aproximativ ca nu m-am chinuit sa-l invathee hee
6 desteptarea
pana la 6 jumate se face inviorare afara
apoi se urca iarasi sus in companie si ne spalam aranjam paturile si ne luam uniforma.
pe la 6:50 trecem pe sectoare(fiecare ce a nimerit.eu am clasa de exemplu) si la 7 mergem la masa pana la 7 30
se canta imnul(prima strofa) se face inspectia de dimineata si apoi intrati la clase pentru cursuri
la 14:00 se termina orele si se face raportul...comandantul de companie va explica probleme, nereguli, etc chatterbox
se intra la masa si apoi timp liber de la 15:00 - 16:30 cand se intra la studiu la clasa 4 ore (sa ne facem temele). asta pana la 20:30 cand iesim afara ne adunam si mergem la masa
la 21:00 este apelul de seara (max 10 min daca faceti liniste) si apoi timp liber pana la 22:00 cand este stingerea
Cam asa in fiecare zi mai putin in weekend happy

In vedere cu conditiile...acestea difera de la un liceu la altul
De exemplu la noi este apa calda zi de zi dar mancarea e mult mai proasta ca la campu' unde e apa calda de 2-3 ori pe saptamana dar mancarea este net superioara fata de alba' big grin
Un alt exemplu noi nu avem voie cu telefoane cu camera, cu aparate de fotografiat, laptop, etc iar voi puteti avea si tv si frigider in camere
Cat despre mersul acasa.merg aproape saptamanal happy
Ai grija de tine si spor la probe
CML rullz peace sign

13 răspunsuri:
| romanionu a răspuns:

Mai tu asta cu raspunsu anonim cine te-a mintit?
E drept viata in armata nu e roz dar nici nu vorbi ce NU STI!

Daca vrei te pot informa eu despre liceul militar...inca sunt elev intr-unul din ele:p
Da-mi un mesaj privat si te ajuthappy

| OnlyTheScript a răspuns (pentru romanionu):

Imi poti da mai multe detalii in privat? Multumesc anticipat.

| Alexandraalex24242 a răspuns (pentru romanionu):

Mă informezi și pe mine, te rog?

| romanionu a răspuns:

Inteligentule ai loc de lucru asigurat dupa ce termini si academia
Si daca faci numai liceul... te formeaza ca si caracter :p

| andrei123145632 a răspuns (pentru romanionu):

Romanionu, la Cambulung nu ai voie cu laptop?

| Elena1234456 a răspuns:

Este destul de bun liceul, dar trebuie sa ai vocatie pentru a urma o astfel de cariera, ceea ce mie personal imi lipseste.

Răspuns utilizator avertizat
| Skeletonized a răspuns:

Depinde :-) Daca te atrage asa de mult, nu trebuie sa lasi pe nimeni sa te descurajeze. Daca tie iti surade aceasta idee, daca ai aptitudinile necesare si ai si sprijinul familiei cu atat mai bine. Bafta! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e deloc bun liceul iti zic eu! nu fa greseala asta enorma, enorma. Conditiile sunt foarte proaste, mai proaste ca la un camin studentesc, mancarea ...nu mai vorbesc, plus ca nu ai libertate sa faci nimic si dupa ce termini ce o sa ajungi? un subofiter de armata cu 20000 ron, respect nu, libertate nu, viata nu! Numai cine nu are de lucru se duce acolo e naspa rau de tot eu iti zic ca am avut o colega care s-a dus siam vazut si eu, e jale pacolo zau asa. Bine nu e nici in politie daramite la liceul militar doamne fereste mai gandeste-te ca faci o greseala fenomenala fenomenalaaaaaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romanionu eu as vrea sa merg la liceul militar in alba insa nu sunt sigura... vreau date precisehappycum pot sa dau de cineva?

raspuns te roghappy

| und3c3ive a răspuns:

Heiii! Nu ai nici un loc asigurat! Oriunde intrii intrii tot pe baza de examen. Daca ma contrazice cineva. sa-mi spuna si mie care e locul ala.

| und3c3ive a răspuns:

Eu stiu foarte multe persoane care au terminat liceul militar. Nu i-au ajutat cu nimic ( ce tine de locul de munca). Singurul lor avantaj a fost ca nu s-a mai tinut cont de inaltime la admiterea la Politie... in rest. peste tot. intrau la fel ca ceilalti. E bun doar pentru ce a zis navarre. Dar doar atat happy

| und3c3ive a răspuns:

Nah pai vezi? Deci nu ai nici un loc de munca asigurat.happy Ca la Academie intrii daca inveti si daca te antrenezi. asa cum poate intra oricine fara liceul militar. Skillet vorbea de "loc de munca asigurat" si NU ARE asa ceva! Ca il ajuta sa aiba un altfel de caracter ma rog. dar Skillet nu prea a pomenit de asta!