| Twister09 a întrebat:

Salutare, pentru incadrare din sursă externă la politie, jandarmi etc, este admitere în fiecare an? Adică în fiecare sunt locuri pentru sursa externa?

2 răspunsuri:
| anonim3247 a răspuns:

An de an se fac angajări din surse externe.

| catalin09023 a răspuns:

Nu, nu e o regula. Sursa externa e o exceptie.
Sursa externa se face atunci se constata deficit mult prea mare iar scolile de politie nu fac fata.
Din cate observ, scolile de politie au majorat numarul de locuri.
Sper ca pe viitor sa nu mai existe aceasta sursa externa iar cine isi doreste un loc in Ministerul Afacerilor Interne sa treaca, mai intai, pe la scoala.

Du-te si fa o scoala ca majoritatea oamenilor din sistem. Nu se moare de la un an de militarie =)