| StefanAdrian911 a întrebat:

Salutare!
Sunt clasa a 7-a, si vreau sa ma pregatesc intens din timp pentru Academia de Politie din Bucuresti.
Vreau sa va cer cateva informatii:
-In ce constau probele?(De la cea psihologica - pana la examen).
-Ce manuale imi recomandati pentru pregatirea pentru limba romana si engleza?(Nu foarte scumpe).
Multumesc!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Găseşti detalii despre admitere la linkul oficial :
http://www.academiadepolitie.ro/admitere.html

Găseşti Tematica ( inclusiv Manuale indicate ) la linkul :
http://www.academiadepolitie.com/academia-de-politie-tematica.html

Toate cele bune!

5 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Din clasa a7a? Pana vei ajunge sa dai admiterea la Academie iti vei schimba optiunile de n ori. Unde mai pui ca in timpul asta se poate modifica si examenul de admitere.

Nu mai cereti informatii despre testarea psihologica. E o tampenie! Nimeni nu va poate oferi informatii exacte despre asta, nu va poate arata testele si chestionarele si presupunand ca faceti rost de ele si le invatati in asa fel incat sa ''dea bine'' tot veti avea de parcurs si un interviu cu respectivul psiholog. Si unul bun se prinde imediat ca sunteti pentru ''respins''...

| Uxellodunon a răspuns:

Imi amintesc ca intr-a 7-a voiam sa fiu ghid turistic. Acum studiez medicina veterinara

| StefanAdrian911 explică:

Iti multumesc Bursuc.
Doresc sa va multumesc si celorlalti, dar eu punand aceasta intrebare, sunt constient de ce doresc sa devin in viata.
Eu v-am cerut doar niste manuale, si sfaturi.
Multumesc, Bursuc001.

| bursuc001 a răspuns (pentru StefanAdrian911):

Cu plăcere happy

O seară/noapte frumoasă!

| Queenofpain19999 a răspuns:

Bună!
Tot ce știu e ca proba sportiva trebuie sa iasă cum trebuie. E foarte importanta, deci ai grija. Și eu eram la un moment dat interesata dar când am auzit mi.a pierit pofta.
În rest, te vor ajuta cei care vor mai răspunde.
Mă bucur ca știi ce vrei de la viață, dar e cu siguranță ceea ce îți dorești? Îți propun ca Îți faci mai multe idei, mai multe planuri. Gândește.te la informatica, la medicina, la profesorii universitari, la drept. Ai atâtea variante...Creează. ți un orizont cât mai larg, învață în primul rand pentru EN, ia examenele cu 9-10 Și după, la liceu, te axezi STRICT pe ceea ce vrei tu.
Îți urez bafta, și ai grija happy e timp.