| Hopeless119 a întrebat:

(Persoanele care detin informatii referitoare la Academia de politie m ar ajuta cel mai mult, dar oricine poate raspunde) Eu imi doresc ca anul viitor sa dau la Academie, saptamana viitoare voi incepe pregatirea la romana si istorie fiindca am inteles ca probele sunt: verificarea medicala si cea psihologica, mai tarziu cele sportive si prin august, probele scrise la romana, engleza si respectiv, istorie. O prietena cunoaște un baiat care a ajuns pana la probele scrise, urmeaza sa le dea si cand i-a cerut niste informatii, acesta a spus ca se pregateste la matematica, in loc de romana. Nu inteleg, matematica nu era inclusa in proba, nu? Eu asa am inteles iar acum sunt debusolata. Va rog, niste raspunsuri. Mulțumesc!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Academia de Politie are mai multe facultati si nu la toate se da examen din aceleasi materii. Pesemne ca respectivul sustine examenul pentru facultatea de pompieri, acolo cred ca se da si din matematica.

| AssoX a răspuns:

Romana,istorie si o limba straina (nu este obligatoriu engleza)...el probabil se pregatea pentru pompierii,eu urmeaza sa sustin examenul,asadar iti zic sigur ca nu are cum sa dea la politie OSP, Frontiera, Jandarmi, Drept, etc din matematica