| papuciirupti a întrebat:

Salutare, sunt la un liceu tehnic(constructii) si cand voi termina vreau sa ma fac inginer, dar nu stiu de care (ma gandeam la petrolist), sa se castige un salariu decent cu are se poate intretine o familie. sugestii? multumesc

2 răspunsuri:
| CristianCioranu a răspuns:

Inainte de a lua o decizie, cauta pe cineva care practica acea meserie de mai multi ani, si intreaba-l, daca ar avea de ales, ca tanar, ar face aceeasi alegere?

| papuciirupti explică (pentru CristianCioranu):

Logic cam asa ar fi, dar poate mie imi place mai mult, sunt mult mai eficient ca el pe acel post si ma descurc mult mai bine...sunt diferente enorme