| Pufy12 a întrebat:

Salutare,TPU!
Imi poate recomanda cineva ce optiune sa aleg pentru admitere?
Politie
Jandarmerie
Sau
Politia de frontiera?

6 răspunsuri:
| MistarGoGu a răspuns:

Daca stai BINE cu nervii, ai toleranța BUNA la sefi mitocani si corupți 60-70 %, nu doresti sărbători linistite cu familia, vrei ca părinții sau viitoarea nevasta sa stea cu grija ca poate intr-o zi nu mai ajungi viu pe acasa... GO FOR IT! Valabil cam pentru toate RAMURILE M.A.I

| Korkodeln a răspuns:

Politia de Frontiera, o sa-mi multumesti mai tarziu.

| MistarGoGu a răspuns (pentru Korkodeln):

O sa iti " mulțumească " si cand va afla ce " spagi " si nepotisme sunt in domeniul asta. Daca sta in afara " horei " riscă sa fie luat (a) de fraier (a). Daca intra in " haită " sta cu morcovu adânc înfipt in poponet de frica DNA. CAND stai langa butoiul cu miere este imposibil macar un deget sa nu bagi.

| MistarGoGu a răspuns (pentru Korkodeln):

Valabil pentru TOATE RAMURILE M.A.I

| AlexLupan2000 a răspuns:

Poliție Jandarmerie... ai mai multă activitate

| mih1game a răspuns:

Politia jandarmi