| Punctulets_2945 a întrebat:

In toamna merg la liceu si inca am dubii in alegerea acestuia. Pot merge la filologie, stiinte sociale sau la un liceu economic, profil economic. Imi puteti spune meserii de viitor pentru aceste profiluri?

Răspuns Câştigător
| Lola_3984 a răspuns:

De la filo ( daca esti si la bilingv mai ales) poti sa te faci profesor de romana, traducator, profesor de limbi starine
La stiinte sociale - PR, psiholog mai orice dar sa fie pe partea asta de uman mai putin matematica; jurnalist b-)
La economic- economist? xD

2 răspunsuri:
| Boo a răspuns:

Pai filologia se bazeaza mai mult pe latina si romana, iar stiintele sociale pe romana, istorie/geografie si limbi straine, despre economic nu stiu nimic.

| Anyone2814 a răspuns:

Nu stiu thinking Dar eu ma duc la stiinte naturale pentru ca imi place biologia/chimia chestiile astea. laughing Si pentru ca de la stiinte naturale poti da la orice facultate. De la celelalte nu stiu. Sper ca te-am ajutat.