| magma8 a întrebat:

Se merita sa te faci asistent medical?
As dori sa ma fac asistent medical generalist.Am incercat anul trecut la facultate si nu am intrat, si am discutat cu parintii ca ar trebui sa ma dor la postliceala. Faza e ca nu am facut cine stie ce biologie in liceu, am terminat Stiinte Sociale.Cata biologie trebuie sa stiu? Mai exact CE trebuie sa stiu ca sa fiu admis? Daca sunt admis, o sa fie greu de urmat? Nu mi-e frica de sange, si sunt cam indiferent de durerea altora( am citit unpic de pe net si aparent asta conteaza ¯\_(ツ)_/¯). Am luat BAC0ul cu 7.65( stiu, n-am invatat asa de bine).Ce credeti?

1 răspuns:
| Yurra a răspuns:

Daca vrei sa te faci asistent mediacal, urmeaza o facultate pentru asta, stiu sigur ca exista in Cluj una de genul in cadrul UMF. Astea cu postliceala sunt asa, doar sa ai si tu ceva facut, ca mare lucru nu va invata acolo si o sa fie destul de greu cu angajarea si salariul o sa fie micut! in concluzie poti incerca sa dai admitere la facultatea de asistenti medicali, am prieteni care au intrat dupa ce au facut filologie!