| DrowRanger a întrebat:

Stie cineva ce trebuie sa faci daca iti doresti o cariera in SRI? Si in ce consta meseria,ce salariu este,ce criterii trebuie sa urmezi,etc? Vreau raspunsuri cat mai concrete, va rog!

Răspuns Câştigător
| cookiejar a răspuns:

Se da in fiecare an admitere, sunt cam 30 locuri anual, separate pe sexe. Procesul de selectare incepe de prin martie, ai de dat proba psihologica, proba fizica, iar la final admitere din romana si la alegere istorie sau psihologie. :oti face SRI-UL in cadrul academiei tehnice si inca una, nu mai stiu exact. Poti face un master in SRI si dupa ce termini o facutlate civila. cand mai ai intrebari de genul cauta facultatea, te asigur ca vei gasi raspunsuri mult mai precise

| DrowRanger explică (pentru cookiejar):

Multumesc! Cam ce medie ar trebui sa am in liceu ca sa am cat de cat o sansa sa intru?

| cookiejar a răspuns (pentru DrowRanger):

La bac, cam peste noua. Nu stiu daca ii intereseaza media din liceu. Trebuie sa stii foarte bine la materiile de care am spus mai sus, te ajuta daca megi la olimpiade.