| Corina125 a întrebat:

Stie cineva daca poti sa-si gasesti ceva de lucru usor la 13 ani?
Multumesc frumos!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu-ti gasesti de lucru la 13 ani, fiindca nu este legal sa te angajezi la 13 ani.
Poti gasi sa faci unele munci usoare in gospodarie/locuinta, la rude, prieteni, cunoscuti, vecini, etc, pentru care sa te plateasca.

| AFR81 a răspuns:

La 13 ani este imposibil sa lucrezi undeva legal. Asteapta sa mai cresti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu iti gasesti deloc, in primul rand e ilegal, in al doilea rand nu prea stii sa faci nimic la 13 ani