| Al000 a întrebat:

Studenți/foști studenți ai Facultății de Limbi Străine-specializare japoneză... Câteva păreri?

1 răspuns:
| Castiel a răspuns:

Nu sunt student si nici nu am fost dar, am cativa amici care au fost + luat licenta.

Depinde ce vrei sa faci cu japoneza. Daca vrei sa-ti gasesti un loc de munca in Japonia si sa te muti acolo... atunci e cam nasol daca nu te tii calumea cu burta pe carte. Sunt foarte grammar nazis. Daca nu stii nivel avansat cam scad sansele. Daca vrei sa te duci la ceva call center la noi pe japoneza sau ceva similar, ai nevoie sa stii macar intermediar la perfectie.

In rest... este o limba usoara din cate mi-au spus ei. Nu exista profesori retardati, doar la Franceza, acolo e cancer cica. Ti se explica bine... cam atat stiu.