| anonim_4396 a întrebat:

Sunt clasa a 12-ea si nu stiu ce facultate sa urmez.
vreau o facultate unde sa fie si fete si sa am si ce face cu ea dupa ce termin.
m-ar interesa unde se castiga mai bine cu un program de lucru rezonabil.

ideea mea este facultatea de energetica in cadrul politehnicii dar nu sunt nici fete,nici program rezonabil, nici bani nu faci dupa.

6 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Care e faza cu fetele? nu stiam ca asta e un criteriu de alegere a viitoarei meserii. happy
gandeste-te ce iti place sa faci, ceva ce te pasioneaza. nu cred ca o sa gasesti o meserie unde lucrezi putin, ai bani multi etc. asta poate daca ai pile.
dar un om care nu se bazeaza pe pile si pe banii parintilor, are de muncit ca daca muncesti vin si banii.
Politehnica este o facultate buna unde stiu ca se invata.
Facultatile unde stiu ca nu faci nimic cu ele, decat daca ai pile sau pe cineva in domeniu care sa te bage sunt: administrarea afacerilor, marketing, relaţii publice, administraţie publică, stiinţe politice, studii europene, litere, drept etc. Cauta o facultate unde la final sa iesi cu o meserie. happy
Si orice meserie ti-ai alege crede-ma ca o sa fie si o parte bunda si una rea. Nu incerca sa cauti job-ul perfect (bani multi, fara stres, program de lucru rezonabil si eu stiu ce iti mai doresti tu )

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai cele mai penibile criterii pentru alegerea unei facultati. Vrei fete du te la litere sau la psihologie. Acolo se duc toate. Pe tine nu te intereseaza sa faci o facultate intr un domeniu care te pasioneaza? care iti place?

si ce treaba are programul cu facultatea? Ai impresia ca daca ai facut facultatea X lucrezi cu 2 ore mai putin daca ai facut facultatea Y?

| K0sti a răspuns:

"a 12-ea"? esti sigur?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da in judecata fetele pentru ca nu vin mai multe la Politehnica. Cat de ridicol poti fi ba!?

In plus, avand in vedere ca la tine criteriul pentru a alege o facultate e atat de PENAL stai naiba in banca ta ca n-ai ce cauta la Politehnica.

Cauta-ti altceva unde sunt fete dar probabil o sa ramai oricum un somer ratat indiferent de caz.

| Marius925990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai frate serios, cum e sa ai numai baieti in clasa? oricine se gandeste si la colectiv...

| RedStyle950 a răspuns:

Du-te la Farmacie ca sunt 5 baieti si restul fete, ca sa iti ajunga.