| alexe333 a întrebat:

Sunt pe profil uman si nu prea stiu ce sa fac.As vrea sa fiu editor, redactor sau jurnalist. Pur si simplu imi place sa scriu. Mi-ati putea spune care ar fi cea mai buna alegere? De ce am nevoie pentru a-mi indeplini cu succes atributiile in acest domeniu? Cam cat se castiga?

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Trebuie sa urmezi facultatea de jurnalism.In functie de performante poti deveni redactor sau editor.Ca editor(daca ai o editura particulara) poti castiga foarte bine sau poti duce firma in faliment.De fapt, tie nu-ti sunt clari termenii folositi.

| alexe333 explică:

Sincer eu nu ma gandeam sa am o editura particulara.Defapt ma gandeam la un trust gen evenimentul. Ce credeti, s-ar castiga cat de cat bine?