| waXonwaXoff a întrebat:

Unde se joaca cel mai mult fotbalul si rugbyul unde este popular ca la el acasa

5 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Fotbal- Brazilia, Argentina, Anglia etc
Rugby- Noua Zeelanda, Australia etc

| p0wer a răspuns:

Rugby -Africa de sud, Noua Zeelanda, Irlanda, Anglia, Tara Galilor, Franta, Italia, Fidji(sunt buni mai mult la rugby in 7)

| leinad a răspuns:

In Marea Britanie.

| mary_9983 a răspuns:

Fotbal in anglia(acolo st 38 etape si in plus alte 3-4 competitii) si ruby noua zeenlanda, africa de sud, tara galilor, etc.

| night_crawler a răspuns:

Englezii sunt inventatorii fotbalului... iar despre rugby, stiu ca este popular in Africa de Sud, Tara Galilor, Noua Zeenlanda(haka)winking