| AnaMaria00005 a întrebat:

Va rog cei care stiti sigur sa raspundeti! Sunt clasa a XI-a si vreau la medicina! Sunt la filologie si vreau la medicina deoarece mi-am dat seama ca nu pot face nimic cu viata mea terminand pe filo. Mi-am dat seama prea tarziu de acest lucru, si imi pare foarte rau ca am ales profilul asta! Mai ales cand ma gandesc ca imi place chimia, fizica si biologia…acum ce sa fac? suport consecintele. Biologia imi place mult, mi e drag sa invat si chimia…o invat si pe aia, poate cu putin ajutor asa mai tarziu. Ideea este ca stiu ca pot recupera tot, mai ales ca nu este un chin, ci placere. Vreau sa stiu ce manuale pot folosi pentru ca vreau sa ma apuc de invatat. Sunt curioasa daca pot folosi cartile de pe care fac colegii de la mate info, sau daca sunt altele…eu stiu, mai bune poate. Lista cu toate manualele m are ajuta mult! multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Uita-te pe site-ul oficial al facultatii de medicina la care vrei sa mergi, la Admiterea 2015, de regula se indica si manualele dupa care trebuie sa inveti. Te poti uita, dupa inceputul anului viitor, si la Admiterea 2016.

| J0B0MAT a răspuns:

Cel mai bine vorbesti cu profesorul de chimie/biolgie.Ei fac meditatii si stiu ce se cere la admitere.Si parerea mea este ca ar fi bine sa faci si meditatie de pe acuma.

| vampyremisa a răspuns:

Salut! Apuca-te numaidecat. Manual de biologie Corint Niculescu. Chimie? Recomand culegerea albastra cu molecula rosie pe coperta de la Crepuscul.(autor Elena alexandrescu) (are teorie si aplicatii plus teste). Poti sa te si apuci de grile. Daca ai nevoie, poti sa ma cotactezi. Success!