| Blahblah96 a întrebat:

- Va salut... as vrea sa stiu si eu cate ceva despre "Ingineria sistemelor, calculatoare si tehnologia informatiei" de la Politehnica... De pilda pe ce se pune accent, daca ma pot descurca fara pic informatica facuta in liceu, si matematica doar 2 ani la nivel scazut ( filologie )

2 răspunsuri:
| MitroAlex94 a răspuns:

Doar daca faci din timp meditatii.Acolo se pune mult accent pe informatica si matematica.Ar putea merge dar trebuie sa te straduiesti mult.La informatica profesorii o sa o ia sigur de la 0-aici te-ai putea descurca, trebuie sa intelegi cat de cat cum sa gandesti informatic, si la mate trebuie sa ai cat de cat bazele.Cum esti tu la filologieiti lipsesc o gramada de capitole cum ar fi integralele si derivatele.Se poate daca te straduiesti si sa ai pe cineva sa iti explice.Nici acum nu e tarziu sa faci niste meditatii la nivel mediu daca vrei acolo neaparat.

| cristianbledea a răspuns (pentru MitroAlex94):

Buna MitroAlex94! Doresc sa ma duc la Politehnica la Facultatea de Electronica si Tehnologia informatiei din Cluj; sti cumva ce as putea sa lucrez dupa terminarea acestei facultati? Multumesc anticipat!