| aditzu92 a întrebat:

Va salut pe toti, fete si baieti...As vrea sa stiu si eu, daca sunt nascut pe 5 August sunt zodia Leu, care ar fi calitatile mele si defectele mele, adica in ce sunt priceput mai mult si in ce nu.va intreb asta pentru a mai putea imbunatatii ceva la mine, dupa cate am suferitsad. Calitatile si defectele ma intereseaza, sincer, sa stiu la ce sunt mai bun si la ce nu pentru o imagine mai buna si mai ales pentru a fi mai apreciat de o persoana oarecare, va multumesc tuturor si astept raspunsurile voastre o zi placuta in continuare...happy

Răspuns Câştigător
| simona2010 a răspuns:

Calitati
In cazul in care persoana nascuta in zodia Leului este o fiinta evoluata, ea manifesta din plin calitatile zodiei. Cu cat este mai evoluata, cu atat manifesta mai multe calitati.
Nativul (sau nativa) din zodia Leului stie sa traiasca clipa, este idealist, creativ, adora arta, spectacolul, teatrul, demonstratiile.
Om bun la suflet, iubitor, calduros, generos, ospitalier, marinimos, fidel, demn, nobil, are credinta ferma si incredere in ceilalti.
Este inteligent, educat, elevat, exteriorizat, spontan, plin de franchete, sinceritate, imaginatie vie si umor.
Are vointa puternica, capacitatea de a trece peste orice fel de obstacol, nativul este entuziasmat, impetuos, exuberant, expansiv, vesel, puternic, stralucitor, maret, curajos, stapan pe sine, energic, ferm, hotarat, bun organizator si coordonator, lider, perseverent, specialist.
Pasional, senzual, simpatic, gentil, sociabil.
Inzestrat cu potential infinit, vitalitate, vigoare, siguranta.

Defecte
Cu cat este mai neevoluat un om nascut in zodia Leului, cu atat prezinta mai multe defecte specifice zodiei sale.
Nativul are mari sanse sa prezinte urmatorul tablou de defecte: vanitos, arogant, orgolios, egoist, mandru, pripit, emotiv, imprudent, susceptibil, fanfaron, snob, ipocrit.
Poate fi dominator, autoritar, tiran, despot, impulsiv, iritabil, manios, brutal, sfidator, cautarea exagerata a gloriei, onorurilor si celebritatii, supraestimare, tendinte catre dramatizari, teatral.
Iubeste speculatiile de tot felul, aventurile amoroase, opulenta, fastul, iubeste luxul si podoabele, e risipitor, extravagant, narcisist.

6 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Daca esti interesat de zodia ta, la zi, uita-te in fiecare vineri la ora 17, 30(parca!)la B1TV la emisiunea "Pasul Fortunei" cu Urania.Aceasta doamna nu este o fite-cine, este profesor universitar si doctor in astrologie. Emisiunea dureaza o ora si jumatate, la inceput previziuni generale pentru o saptamana, iar apoi fiecare zodie in parte. Dupa ce o sa asculti de cateva ori si constati ca ti-se potriveste sau nu, apoi inveti sa te uiti numai la ce te intereseaza( zodia ta). De asemenea te poti uita oricand pe Google si dai "Urania-previziuni 2010" si cauti ce te intereseaza.Sau pe www.uran1a.wordpress.ro.
Ca zodie, dupa cate am citit si eu, sunteti oameni cu dorinta de marire, vreti sa fiti sefi(ca si leul de altfel!). Succes!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Daca ai 18 ani ar trebui sa te consideri un barbat tanar, cu o viata inainte si in forma maxima. Gaseste-ti niste repere utile si reale de care sa te ancorezi in viata, cu atat mai mult cu cat ai suferit si vrei sa imbunatatesti ceva la tine. Sa te ancorezi de incertitudini inseamna un echilibru fragil. Cativa prieteni care te stiu bine ti-ar putea da sfaturi utile despre cum ai putea fi mai bine vazut de altii, dar filtreaza bine informatia. Incearca sa te vizualizezi si iti vei da singur seama ce ti-ar prinde bine.

nony
| nony a răspuns:

Mie imi pari om thinking Leu?! Poi daca esti leu, ia mananca o antilopá, poti? Fugareste un mistret, stai cu burta la soare, rage un pic...nu stiu, fa ceva caracteristic.
Sper din suflet sa fiu Taur, nu de aia, dar nu as vrea sa fiu bou sad

| LuS[z] a răspuns:

Incearca sa iti calculezi astrograma si vezi ce afli;)
http://astrologikon.com/astrograme.php

| Alisa a răspuns:

Buna.
Pai prietenul meu e leu, asa ca stiu cate ceva despre zodia asta, stiu cum e el, dar asta nu inseamna neaparat ca fiecare persoana din zodia Leu este la fel, are aceleasi calitati sau defecte.

In primul rand are un simt al umorului foarte dezvolatat, este o persoana curajoasa, in care poti sa ai incredere, si gata sa lupte mereu, nu se lasa niciodata. Persoanele in aceasta zodie vor mereu sa ajute.

Dar de exemplu eu am o prietena in zodia Leului si nu e deloc de incredere, adica nu pot sa vb nimic cu ea, si e mereu cu capul in nori, nu gandeste, face numai prostii.

Cum ziceam, fiecare om difera indiferent daca zodia este la fel. Incearca sa iti descoperi tu calitatile si defectele, ceea ce te pune pe tine in valoare, si sa repari acolo unde gresesti cu ceva.

Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt Leu si chiar daca nu cred in horoscop pot sa-ti concluzionez niste caracteristici pe care le-am citit si observat pe propria piele si a altor 3-4 Lei pe care ii cunosc indeaproape: Majoritatea Leilor suntem solitari, stapani pe sine, le place sa ajute persoanele din jurul lor care sunt mai anevoioase, ne place sa fim in centrul atentiei doar suntem "regii animalelor", suntem foarte orgoliosi... apara si pazaste-l pe cel ce ne "calca pe coada", suntem creativi, tot timpul in cautare de solutii noi, ne place sa depinda cineva de noi, iar cand in sfarsit ne gasim o partenera ii suntem loiali si o ametim cu romantismul nostru. Cu toate ca avem multi prieteni pe care ii iubim, cu toate ca ne place sa iubim, sa daruim - avem mai putin noroc in dragoste. Iar atunci cand avem probleme de genul asta, Leul din noi incepe sa urle de se "cutremura toata jungla", isi plange de mila ca tocmai el a ramas fara partenera, nici macar la greu nu renunta sa fie in centrul atentiei.