| joane a întrebat:

Vreau sa stiu cate ore din ce materii fac la profilul mate-info si la profilul stiintele naturii (daca e vreo diferenta, ma refer la colegiul ana aslan tm pentru clasa a XI-a). din ce materii dau bacul?

Răspuns Câştigător
| andrei9530 a răspuns:

La stiintele naturii dai din matematica si romana iar la alegere din :Biologie; fizica; chimie; sau informatica.
Aceleasi lucru e si la mate-info insa stiintele naturii e un profil real fata de profil uman la mate-info. Cu profilul real te poti duce la orice facultate insa cu mate-info nu ai obtiuni limitate.

| joane explică (pentru andrei9530):

Stii cate ore fac din fiecare materie la stiintele naturii? merci

| andrei9530 a răspuns (pentru joane):

In a IX-a ai daca nu ma insel 4 ore de mate, de romana 4-5 ore, biologie 2 ore, chimie 2 ore, fizica 2-3 ore (directiunea scoli hotaraste dar in mare astea sunt de baza) la sfarsitul clasei a IX-a o sa va alegeti 2 ore obtionale pentru clasa aX-a, la sfarsitul clasei a X-ao sa va alegeti 5 si la fel pentru clasa a XII -a. in functie de ce alegeti orarul se modifica!