| IzZyzz a întrebat:

`Vreau status de Dragoste``Iubire``Speranta``Despartire`
big grin

4 răspunsuri:
| andreylarentiu a răspuns:

Gasesti aici de care vr www.zuum.ro/pagina.php?id=477

| KatJolie a răspuns:

Daca soarta si destinul
Te`au facut frumoasa
De ce ii chinui pe baieti
Si nu`i lasi sa te iubeasca?

Fiecare zi e specialaa. Oricum e plin de atractii oh go on. Iar daca nu vi tu, nu-i nimic! Vin altii.

Spui: "E prima oara cand fac asta". Vreau sa te cred dar e tradeaza fata;-j

Si totul s` termina cand unul dintre ei uita, uita ca celalalt nu va uita niciodata.oh go on

Viata mea are traseu dar nu se stie unde duce, in statie unii coboara altii se pregatesc sa urce!;-j

Pozele vorbesc, nici ale mele nu tac.

Sunt multe care vin si multe care se duc, insa tu ramai acelasi si insemni la fel de mult, nu vorbesc de viitor, nu faci parte din trecut, esti acum, esti aici, esti al meu si doar atat; x

Sa faci diferenta intre alte fete si fetita ta…Sa stii ca toate te vor, dar nu te iubesc, ca ea; x

Am trecut peste tine, nu-ti pune smne de-ntrebare. Nu ma uit iar inapoi chiar daca pe amandoi ne doare.

« Privesti ucigator, te crezi zeitza tuturor smug

Acum ar trebui sa stii mai clar ce vrei. El are de pierdut, tu esti OK!

Am si acum un mesaj pe telefon de la tine, in care-mi scrii ca ma iubesti si ca ti-e dor de minesad.

Ca nimeni nu stie mai bine ca tine ce simti. Il iubesti doar pentru tine nu pentru parinti!straight face

Aveam caractere, imbibate-n orgoliu. De-asta acum momentelor de vis le purtam doliu.

~* Te complici ca proasta pentru un ratat.iti place sa-ti vezi chipul langa un asa baiat? oh go on

~ poti sa vopsesti cioara`n alb
tot nu`i porumbel
la fel cum niciuna` n`o sa fie
cum e ea pentru el.

~ Fara tine vreau sa incep o viata noua.
Nu coteaza daca-mi rup inima-n doua.

~ Mai devreme sau mai tarziu TOTI te dezamagesc.

| Cristiana_3603 a răspuns:

Un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere. Poti plange cand esti fericit, poti sa razi cand inima iti plange...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici, de unde doar strigatele mai amintesc de mine…
2. Am invatat ca dureaza ani sa castigi increderea si doar intr-o secunda poti sa o pierzi!
3. Am mai pierdut inca o clipa, inca un an, inca o viata degeaba… te-am pierdut pe tine…
4. Am intalnit un inger… mi-a soptit sperante… l-am privit orbind… m-a atins visand… l-am parasit plangand…
5. Am un caracter puternic… imi place sa fiu EU… sa nu arat tristetea din sufletul meu!

6.- Cand iti voi revedea zambetul atunci imi voi da seama cat te mult mi-ai lipsit.
- Pentru a da gres trebuie exercitiu… si eu ma simt foarte bine antrenat.

- Razbunarea nu-mi aduce satisfactii, insa indiferenta mea ti-o daruiesc cu multa dragostea. De ce sa plang atunci cand pot sa rad?

- Sper sa ca stii ca inca se mai vad ranile pe care mi le-ai lasat odata cu plecarea ta.

- Trec peste tot si toate cu un zambet, dar peste despartirea noastra nu pot sa trec decat plangand.

- Trenul a plecat si se scurge pe sine… adio iubire, dar ramai cu mine!

- Tu ai fost doar o lectie pe care a trebuit sa o invat, acum este timpul sa invat si altceva!

- Un zambet inseamna fericire, dar o lacrima nu inseamna neaparat durere. Poti plange cand esti fericit, dar nu poti zambi cand inima iti plange.

Daca astea nu-s multe...