| CristinaCim a întrebat:

Am facut un grup WhatsUp de lucru cu vecinii de pe strada. Sa facem diverse lucrari publice (ingrijim copacii, aducem piatra sa punem prin gropi formate peste iarna, ca la sat, etc).
Pe grup sunt 5 barbati si 3 femei. Majoritatea barbatilor sunt niste plangaciosi. Nici unul nu vine cu solutii, doar Valea Plangerii, nici unul nu se da la treaba cand e vorba. Tot femeile sa suflece manecile. Unde sunt barbatii de alta data?! Aia care nu asteptau orice ocazie sa "povesteasca ce frustrari simte el in locurile lui sensibile". Cu plangaciosii cum ne descurcam cand avem de curatat copaci si pus niste piatra pe strada si doar femeile ies la poarta sa faca treaba? Accept raspunsuri care sunt amuzante, ca in stilul nostru romanesc, nu Valea Plangerii. Am destui "atacati" printre vecini.

2 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Sunt la salon au programare la pensathappy

| Dragobeta a răspuns:

Ioi, cauta-i la sala. Au mers sa faca "patratele". Acolo nu obosesc. Doar la munca ori au hernie, ori le cade umarul, ori...