| Roxana210198 a întrebat:

Bună ziua.
Pentru o perdea de 4m lățime și 2, 68m înălțime la prețul de 80 lei material+cusut care ar fi prețul final? Aștept de o săptămână ofertă de la croitorie și nu știu cum să calculez să văd cu cat ies. Mulțumesc

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

80 de lei ce inseamna? Metrul pătrat?
Daca da, calculeaza cati mp ai si afli pretul.
Cusutul nu am de unde sa il stiu.
Este un calcul foarte simplu. Ai lipsit la lectia asta, la mate?

| Roxana210198 explică (pentru darrio2007):

Nu mi-a specificat dacă este M liniar sau pătrat, a spus doar ca este 80 lei și cuprinde atât materialul cât și cusutul în ăștia 80 lei. Mă gândeam ca cineva din domeniu ma poate lamurii cum se calculează mai exact, m2 sau liniar sau cum

| darrio2007 a răspuns (pentru Roxana210198):

Daca tot materialul costa 80 de lei, este prea ieftin. Nu ai inteles bine.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu avem de unde sti.Mergi direct la croitorie si intreaba, eventual insista cu telefoanele. Daca se comporta mizerabil du-te la alt atelier de croitorie, ca din ce ai scris te trateaza de parca nu le dai tu bani, ci invers. Jale.