| anonim_4396 a întrebat:

Am o jucărie a fetiţei în care au curs bateriile şi a ruginit... Ştie cineva cu ce se poate curăţa că să o fac să meargă iar?

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! scoti bateriile si incearca sa cureti rugina am mai patit si eu uneori merge (da randament curatatea ruginei) alteori nu.
O zi frumoasa sa ai!

| paulthegame a răspuns:

Buna e simpu :uite cum faci desfaci capacul la bateri, scoti bateriile, ei un cutit razi rugina de pe tablitele alea care tin bateriile si de arcuri daca are apoi pui un set de bateri noi si treaba e gata

| xshop a răspuns:

Cureti toate contactele afectate cu alcool izopropilic si e ca noua.
atentie insa sa cureti bine si cavitatea bateriilor nu doar contactele. Acel lichid din baterii nu e tocmai sigur pentru copiii.