| juno a întrebat:

Am un bonsai si trebuie udat la 2 zile. Am fost plecata o perioada mai lunga de timp, nu s-a ocupat nimeni de el si s-a uscat. Se mai poate face ceva sa-si revina?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti taia varfurile crengutelor, udat bine, dar sa nu il ineci si astepti. Daca nu, cred ca trebuie luat altul.

6 răspunsuri:
| M.madallina a răspuns:

Si eu am avut un bonsai cand eram mica.am plecat in vacanta si sa uscat. mia parut foarte rau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu si am patit la felsad... dar il ud des si a inceput sa isi revina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apa nu este totul. Depinde ce planta aveti, sigur nu este bonsai, ci altceva ce seamana. Vedeti ce planta este si incercati niste nutrienti!
Ps. http://ro.wikipedia.org/wiki/Bonsai ...deci nu orice verzitura mica si intortocheata este bonsai!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bozo al meu a murit dupa ce i-am schimbat pamantul si i-am taiat radacinile! Aveam un ulm chinezesc adus de departe! Sunt f sensibili! Nu cred sa isi mai revina!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate, nu!

| d3rutat a răspuns:

Am avut si eu nevoie de ajutor la un moment dat si am gasit urmatorul site cu informatii despre bonsai: Bonsai Club Romania http://bonsaiclub.ro Poate te ajuta si pe tine! :)