| Dragos1622 a întrebat:

Salutare!
Am vopsit niste piese de plastic de la o carcasa, dar au trecut doua zile de cand s-au uscat si inca miros extrem de tare a vopsea.
Aveti vreun sfat care sa ma ajute sa neautralizez mirosul neplacut sa pot monta carcasa la loc fara sa miroasa a vopsea in toata camera?
Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

De regula orice vopsire se face in garaj sau in spatiul exterior, la aer liber, mai ales ca acum e vreme cat de cat ok.Lasa aerisit pe cat de mult posibil.

| Dragos1622 explică (pentru dullcat):

Afara am vopsit elementele. Le-am lasat le balcon. Acum sa vedem in cat timp dispare mirosul de pe ele

| Simpatic a răspuns:

Nu reiese unde ai vopsit, locul, ci reise ca piesele vopsite miros
Iar acele piese vopsite trebuie sa le lasi ceva vreme pe un balcon la aer, sau intr-un loc unde nu te deranjeaza mirosul! intr-un spatiu foarte bine aerisit!
Genul de 'operatii', de vopsire, se fac doar in spatii bine aerisite, afara de exemplu niciodata in incaperi precum locuinta
dar banuiesc ca nu in camera ai aplicat vopseaua... daca ai facut asta atunci si camera aceea trebuie foarte bine aerisita

| Dragos1622 explică (pentru Simpatic):

Afara am aplicat vopseaua. Nu prea vopsesc elemente de orice tip in casa din cauza mirosului. Am lasat placile pe balcon acum sa vedem cand se duce mirosul

| Simpatic a răspuns (pentru Dragos1622):

Da,bine ai facut!