| racaru1987 a întrebat:

Am un trandafir japonez care s-a cam uscat nu stiu ce sa li fac nu mia are frunze si tulpina nu mai e asa viguroasa eu ma gandeam sa il tai de jos poate lsi revine ce parere aveti? id de mes racarucristi1987
dau funda da vreau un raspuns care sa ma ajute

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Eu ma gandesc sa-l uzi si sa-l feresti de frig si curenti de aer rece.In primavara isi va reveni si se va imbraca cu frunze, ba chiar va face flori.Ii poti pune si ingrasamnat lichid, dizolvat in apa cu care-l uzi, proportiile le gasesti scrise pe ambalaj(nu depasi doza, posibil sa-ti moara trandafirul).

| racaru1987 explică (pentru Mihaela1964):

Da da eu deja l-am taiat ca partea de sus era foarte uscata

| Mihaela1964 a răspuns (pentru racaru1987):

Posbil sa dea lastari laterali; daca viitoare cand ai de gand faci taieri, taie pe rand, bucata cu bucata, pana la partea care are seva, inlaturand numai crengile care sunt complet uscate.