| Stanescu135 a întrebat:

Are cineva casa din BCA Ytong?

vreau sa imi construiesc o casa la Brasov si am tot citit lucurri bune despre el, dar stii cum e, e mai bine cand vin raspunsurile de la oameni. se face mucegai? la izolatie cum sta?

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Izoleaza mai bine decat caramida, mucegai face daca prinde mai multe ploi si absoarbe mai multa apa! Deci cu cat absoarbe mai multa apa cu atat sansele de mucegai sunt mai mari!
Ca sa eviti mucegaiul trebuie zidit si acoperit cat mai repede apoi trebuie protejat cumva chiar si asa de ploi : dat cu un sprit/tinci sau un glet de adeziv daca nu ai posibilitate sa faci si exteriorul cat mai urgent! Bafta!

| Stanescu135 explică (pentru lpavel):

Asta am citit si eu ca ar izola mai bine decat caramida. intre timp am cerut o oferta la ytong si mi-*au facut o oferta foarte buna, in functie de planul casei. am comandat si bca ul si mi-au dat si adeziv, si unelte. au si transportul asigurat si iti dau si un om de-al lor. recomand. va tin la curent si cum sta teeaba la constructie

| lpavel a răspuns (pentru Stanescu135):

OK! Spor la treaba! PS : Pe net ne,, tutuim " happy

| Georgec0 a răspuns:

La izolatie sta cel mai bine dintre materiale. Am si eu si m-am informat bine inainte.
Si cu mucegaiul n-am avut probleme, am casa de 3 ani.