| Zamfirache_Valentin_1982 a întrebat:

As vrea sa pun parchet si in loc de buretele care se pune sub el, vreau sa pun pluta si as vrea sa stiu daca antifoneaza mai bine pluta sau nu. Multumesc!

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ce parchet vrei sa pui? Daca pui parchet din ala din carton, nu te-as sfatui sa pui pluta sub, nici izilatie din aia groasa, pui izolatie cat mai subtire. Daca bagi parchet din ala din lemn, atunci pune pluta fara probleme.La parchetu ala din carton, ala subtirel dupa ce o sa-l instalezi o sa ai surpriza sa de desfaca, pentru ca el fiind f subtire si imbinarile alea is vai de ele slabe, apoi avand sub ele pluta, aia se ridica si coboara, asa ca parchetu tau se va desprinde.Parchetu asta subtirel si din carton trebuie sa stea pe o suprafata cat mai dura, astfel incat sa nu se miste, atunci cand mergi pe el.
Pluta antifoneaza f bine, plus ca si izoleaza termic.
Acum tu faci cum crezi eu am aratat cum stau lucrurile.Bine or sa vina unia si or sa zica ca e vorba de meserias ca nu se desprinde parchetu, eu nu spun din auzite, am vazut destule si de acolo am spus ce am scris mai sus.Dar stii cum este, fiecare pana nu incearca nu crede laughing de aia is sigur ca vei face tot cum stii tu sau cum crezi tu.

| xerxes1 a răspuns:

Clar ca antifoneaza mai bine.
Pluta este si ecologica printre altele.