| Ghita_Paty_1986 a întrebat:

Buna am o noua masina de spalat arctic,cea veche nu mai spala bine,vreau ca hainele deschise sa ramana fara nici o pata si sa arate imaculate, la cate grade e bine sa le spal? cu ce detergent, si functia prespalare cu ce ma ajuta? multumesc

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

La programul Mixt 40.95 de minute.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru temperatura nu spui: haine albe, haine colorate. Ci bumbac, sintetice, etc. Fibrele naturale suporta (si se spala bine) la temperaturi mai mari. Insa pe cele sintetice risti sa le topesti. Functia prespalare este pentru haine foarte murdare, haine de lucru (salopete de ex.), nu prea este folosita. Nu ai un detergent preferat? Atentie, la masina automata sa folosesti detergent pentru masina automata. Altfel, face multa spuma, iese afara si crezi ca s-a stricat masina, basca mizeria.