| sasven a întrebat:

Buna am o problema.Am 3 caini si unul este pui. Dintre cei 2 mai mari unul latra uneori la oameni si celalalt latra doar la pietre si rare ori la animale.Ta vrea sa dea cainele care latra la animale ca este greu de intretinut 3 animale si eu nu sunt de acord cu acest lucru ca tin mult la acel caine.Ce sa fac? Tata a zis ca nu-l da daca nu mai primesc niciodata bani de buzunar si nu prea as vrea asta, dar nici cainele nu vreau sa-l dau ca m-am atasat tare de el.Ce sa fac. Funda

5 răspunsuri:
| thalyslly a răspuns:

Pai ai putea sa ii gasesti o familie iubitoare, sau si mai bine sa renunti la bani de buzunar.iar cu latratu pot sa o rezolvi cu o zgarda speciala antilatrat

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Nu- ti ramane da te decsurci pentru hrana lui, cat poate sa manance un caine mai nene? sa zicem ca o paine si ceva ciorba ramasa sau resturi de la felul doi, amesteci cu painea si asta-i masa lui pe-o zi

| dony89 a răspuns:

Intreaba un dresor: www.cartedresajcanin.ro el te poate ajuta cu siguranta!

| Bettypupacioasa a răspuns:

Sasven am avut aceeasi situatie cu 4 pisici ar trebui sa vorbesti cu tatal tau ca banii de buzunar sa fie injupatatiti sau sa te hotatasti tu sa il dai la un amic bun si atunci vei avea si o relatie mai buna cu amicu dar atunci si cainele nu te va uita si te va iubi. >-

| Bettypupacioasa a răspuns:

Pai ar trebui sa vb cu tatal tau ca banii de buzunar sa fie injumatatiti sau sa hotatasti tu ca, cainele sa fie adoptat de un amic si asa vei avea si o relatie mai buna cu amicul dar il vei avea aproape si pe catel INCEARCA >-