| Inna_8244 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare vr sa-mi renovez camera si nu stiu ce culoare sa-mi fac. e o camera mica in care parchetu e de culoare maro si mobila e la fel un maro mai deschis cu crem si nu stiu ce culoare sa-mi fac pereti cine are o idee? mersi pupis

Răspuns Câştigător
| MissLaura a răspuns:

Pune pe peretii laterali mov si pe tavan gri. Daca poti, pune si niste forme pe pereti! Fundita?

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Numai daca vad nuanta ma pot pronunta asupra culorii. Insa un lucru e sigur: pentru ca e o camera mica, ideal ar fi sa ii faci tavanul alb. Astfel, incaperea va parea mai spatioasa. O varianta ar fi piersica, care se preteaza la multe nuante de parchet si mobilier, si e si placuta, insa nu stiu cum va fi cu culoarea mobilierului tau.

| Alexandra0398 a răspuns:

Pai exact la fel am si eu mobila si parchet maro deschis. iar pereti ii am tot un maro deschis... aproape bej. ( mai am si niste buline de maro inchis, dar asta numai daca vrei tu! )winking funda?

| FucktheSystem a răspuns:

Tinad cont ca este o camera mica trebuie sa folosesti culori care sa o faca sa para mai spatioasa. Cel mai elegant si frumos mi se pare sa iti faci peretii albi, albul e la moda oricand dar problema este ca e o culoare pretentioasa. Daca sti ca peretii se murdearesc repede iti recomad un crem dar totusi sa pastrezi tavanul alb sau galben pal.