| alexandrubt13 a întrebat:

Buna, am un dedurizator ecosoft bwt water professional luat dupa nivelul de consum apa dar dupa cate vad tot lasa pete de piatra pe inoxul de la baterii, chiuveta, pe sticla cabine dus, piatra pe vase, desi schimb la timp filtrul dinaintea lui si tot timpul are sare si e si nou, il folosesc de un an.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Apa dedurizată NU e apă distilată; are în continuare săruri dizolvate (inclusiv din filtrul de dedurizare!), doar că acestea nu se depun decât la evaporare.

| BAX111222 a răspuns:

Care este întrebarea?