| UltraLex a întrebat:

am vazut la mai multa lume hainele intoarse pe dos in dulap si m-am intrebat de ce am mai intrebat lumea si am inteles ca daca vrem sa protejam tesatura hainelor ca noua trebuie intoarse pe dos la spalare.
Este adevarat? Nu mai fac scame daca sunt intoarse pe dos la spalare?

1 răspuns:
| nouatigaraelectronica a răspuns:

Da,este adevarat. Si eu tot intoarse pe dos le spal...dar depinde din ce material sunt facute. Daca bag un pulover si un tricou la spalat, in acest caz puloverul trebuie intors pe dos.