| Sara1916 a întrebat:

Credeti ca peretii de culoare violet se potrivesc cu biroul de culoare maro inchis si sifonierul alb ai unui dormitor? P.S. : unul din pereti este violet cu dungi albe verticale. Camera ar arata ca in imaginea aceasta http://www.google.ro/......tp?/search insa culoare maro sa fie mult mai inchisa. Asadar ce parere aveti asupra camerei din punct de vedere coloristic? Se asorteaza cele trei culori? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Tess a răspuns:

Unul dintre visurile mele era să devin designer de interior. Părerea mea, strict personală, este că nu se potrivesc deloc. Maro şi violet nu se vor asorta niciodată. Maro cu alb, violet cu alb dar nu toate trei împreună. Totuşi, gusturile sunt gusturi şi nu se discută. Multă baftă.

| Sara1916 explică (pentru Tess):

Aveti drepatate. Cele trei nu se potrivesc. Multumesc pentru ajutor.

| Tess a răspuns (pentru Sara1916):

Cu multă plăcere, oricând. Multă baftă şi poate vedem o poză cu lucrul final. happy

6 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Fa un perete maro si ai rezolvat-o.

| Okami23 a răspuns:

Pereti violet, nu ti se pare ca va fi putin obositor pentru ochi?

| Sara1916 explică (pentru Okami23):

Violetul care l-am cumparat este de o nuanta mai deschisa, asadar nu cred ca va afecta ochii.

| moniii5 a răspuns:

Ar fi mai frumos ca sifonierul sa fie tot maro, sau invers, sa fie amandoua albe.